To niezwykle ważna lekcja o tym skąd można wziąć psa? Dzieci dowiedzą się na czym polega hodowla psów. Dowiedzą się jak odróżnić dobrą hodowlę od pseudohodowli. Zrozumieją dlaczego ważny jest okres szczenięcy i jak wpływa na rozwój psa. 

Dzieci poznają również proces adopcji, dowiedzą się na czym polega. Dzieci dowiedzą się z czym wiąże się zabranie psa ze schroniska.

Poznają plusy i minusy posiadania szczeniaka w domu. 

Do tej lekcji możesz wykorzystać:

 • SCENARIUSZ, który pomoże Ci poprowadzić lekcję krok po kroku,
 • FILM: “Skąd wziął się ten pieseł?” 
 • KARTA DYSKUSJI, w których znajdują się:
  • linki do filmu:
   “Skąd wziął się ten pieseł?”
  • pytania i sugestie do prowadzenie dyskusji
 • ZESZYT ĆWICZEŃ– idealny do pracy indywidualnej na lekcji lub jako propozycja zadania domowego po lekcji,

Zgłoś się do programu, a otrzymasz wszystkie filmy i materiały! 
Drukowane materiały wysyłamy pocztą.

Filmy video – to animacje, w których jest zawarta cała wiedza merytoryczna. Film do tej lekcji Porusza tematy: hodowli, pseudohodowli, dorastania psa, okresu szczenięcego, adopcji, schroniska. 

Zeszyt ćwiczeń zawiera edukacyjne zadania i kolorowanki nawiązujące do treści poruszanych na lekcji. Jest idealnym uzupełnieniem treści po obejrzeniu filmu. 

Karta dyskusji pomoże Ci poprowadzić rozmowie po filmie. W karcie są pytania, które warto zadać. Podczas dyskusji dzieciaki dochodzą do najważniejszych wniosków, co robić a czego nie robić psom. Jak o nie zdać, jak bezpiecznie się zachowywać.

Wszystkie materiały są gotowe i nie musisz się specjalnie przygotowywać.

Zeszyt ćwiczeń może być zadaniem domowym, albo świetnym materiałem do przekazania rodzicom! Niech się wszyscy uczą jak bezpiecznie żyć z psem!