Ta lekcja składa się z 2 części. To bardziej zaawansowana i rozbudowana lekcja o potrzebach psa i opieką nad psem. Tłumaczy jakich nie popełniać błędów. Dzieci w bardziej pogłębiony sposób dowiedzą się jak mogą opiekować się psami bezpiecznie, bez przemocy i z szacunkiem. Dowiedzą się również czego nie robić i jak nieświadomie nie krzywdzić psa. Z tej lekcji dzieci dowiedzą się jak budować wartościową i bezpieczną relację z psem.      

Ta lekcja jest świetnym uzupełnieniem lekcji 1. OPIEKA. MÓJ PRZYJACIEL PIES. Polecamy również klasom młodszym! 

Do tej lekcji możesz wykorzystać:

 • SCENARIUSZ, który pomoże Ci poprowadzić lekcję krok po kroku,
 • FILM: “Jak uszczęśliwić psa? 10 psich sekretów”
 • KARTA DYSKUSJI, w których znajdują się:
  • linki do filmu:
   “Jak uszczęśliwić psa? 10 psich sekretów”
  • pytania i sugestie do prowadzenie dyskusji
 • ZESZYT ĆWICZEŃ– idealny do pracy indywidualnej na lekcji lub jako propozycja zadania domowego po lekcji,

Zgłoś się do programu, a otrzymasz wszystkie filmy i materiały! 
Drukowane materiały wysyłamy pocztą.

Filmy video – to animacje, w których jest zawarta cała wiedza merytoryczna. Film do tej lekcji składa się z 2 części, każda po około 20 minut. Filmy są dostosowane do wieku dzieciaków. 

Zeszyt ćwiczeń zawiera edukacyjne zadania i kolorowanki nawiązujące do treści poruszanych na lekcji. Jest idealnym uzupełnieniem treści po obejrzeniu filmu. 

Karta dyskusji pomoże Ci poprowadzić rozmowie po filmie. W karcie są pytania, które warto zadać. Podczas dyskusji dzieciaki dochodzą do najważniejszych wniosków, co robić a czego nie robić psom. Jak o nie zdać, jak bezpiecznie się zachowywać.

Wszystkie materiały są gotowe i nie musisz się specjalnie przygotowywać.

Zeszyt ćwiczeń może być zadaniem domowym, albo świetnym materiałem do przekazania rodzicom! Niech się wszyscy uczą jak bezpiecznie żyć z psem!