Ta lekcja pomaga dzieciom zrozumieć psy i uniknąć niebezpiecznych sytuacji, jak warczenie czy zachowania agresywne. Film video przedstawia sygnały komunikacyjne jakich używają psy do komunikacji z ludźmi i innymi psami. To bardzo ciekawa lekcja, która przekonuje dzieci do szanowania psów, ich potrzeb i granic. 

Do tej lekcji możesz wykorzystać:

 • SCENARIUSZ, który pomoże Ci poprowadzić lekcję krok po kroku,

 • KARTĘ DYSKUSJI, w której znajduje się:
  • link do filmu:
   “Gdy Twój pies skręca ogon”
  • pytania i sugestie do prowadzenie dyskusji
 • ZESZYT ĆWICZEŃ– idealny do pracy indywidualnej na lekcji lub jako propozycja zadania domowego po lekcji,

 • FILM “Gdy Twój pies skręca ogon” (kliknij w link lub zjedz na dół strony)

Zgłoś się do programu, a otrzymasz wszystkie filmy i materiały! 
Drukowane materiały wysyłamy pocztą.

Filmy video – to animacje, w których jest zawarta cała wiedza merytoryczna. Filmy są dostosowane do wieku dzieciaków. W tej lekcji film mówi o tym jak psy się komunikują, co robią i jakie wysyłają sygnały kiedy się boją, nie chcą czegoś robić, albo kiedy o coś proszą. 

Zeszyt ćwiczeń zawiera edukacyjne zadania i kolorowanki nawiązujące do treści poruszanych na lekcji. Jest idealnym uzupełnieniem treści po obejrzeniu filmu. 

Karta dyskusji pomoże Ci poprowadzić rozmowie po filmie. W karcie są pytania, które warto zadać. Podczas dyskusji dzieciaki dochodzą do najważniejszych wniosków, co robić a czego nie robić psom. Jak o nie zdać, jak bezpiecznie się zachowywać.

Wszystkie materiały są gotowe i nie musisz się specjalnie przygotowywać.

Zeszyt ćwiczeń może być zadaniem domowym, albo świetnym materiałem do przekazania rodzicom! Niech się wszyscy uczą jak bezpiecznie żyć z psem!