Ta lekcja uczy dzieci jakie potrzeby mają psy. Dowiadują się w jaki sposób mogą opiekować się psami i żyć z nimi w zgodzie i bezpiecznie. 

Dzieci poznają emocjonalność psów, oraz sposoby wyrażania przez psy różnych emocji. Dzieci będą potrafiły rozpoznać psa, który się boi, jest ciekawy, szczęśliwy, zmęczony, zakochany, albo o coś prosi. Dzieci poznają psychikę psa, jest codzienne zachowania. 

 

Dowiedzą się czego psy nie lubią albo z jakimi zachowaniami (dzieci) psom jest trudno. Dzięki temu dzieci zrozumieją, jak zachowywać się poprawnie przy psach oraz tak, żeby czuły się bezpiecznie. 

Do tej lekcji możesz wykorzystać:

 • SCENARIUSZ, który pomoże Ci poprowadzić lekcję krok po kroku,
 • KARTY DYSKUSJI, w których znajdują się:
  • linki do filmów:
   “12 zachowań, które denerwują Twojego psa”,
   “11 oznak psiej miłości”,
  • pytania i sugestie do prowadzenie dyskusji
 • ZESZYT ĆWICZEŃ– idealny do pracy indywidualnej na lekcji lub jako propozycja zadania domowego po lekcji,
 • FILM: “12 Zachowań, które denerwują Twojego psa”  
 • FILM: “11 oznak psiej miłości” 

Zgłoś się do programu, a otrzymasz wszystkie filmy i materiały! 
Drukowane materiały wysyłamy pocztą.

Filmy video – to animacje, w których jest zawarta cała wiedza merytoryczna. Filmy są dostosowane do wieku dzieciaków. W tej lekcji film są o potrzebach psów, ich emocjach oraz o tym jak dbać o zwierzęta.

Zeszyty ćwiczeń zawiera edukacyjne zadania i kolorowanki nawiązujące do treści poruszanych na lekcji. Jest idealnym uzupełnieniem treści po obejrzeniu filmu. 

Karta dyskusji pomoże Ci poprowadzić rozmowie po filmie. W karcie są pytania, które warto zadać. Podczas dyskusji dzieciaki dochodzą do najważniejszych wniosków, co robić a czego nie robić psom. Jak o nie zdać, jak bezpiecznie się zachowywać.

Wszystkie materiały są gotowe i nie musisz się specjalnie przygotowywać.

Zeszyt ćwiczeń może być zadaniem domowym, albo świetnym materiałem do przekazania rodzicom! Niech się wszyscy uczą jak bezpiecznie żyć z psem!