Poznaj nasz Zespół!

Nasi instruktorzy z psami odwiedzają miejsca i osoby, które potrzebują wsparcia! Nieodpłatnie wspieramy małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka, Kliniki Budzik oraz innych warszawskich szpitali!

 

Wspomagamy rehabilitację osób z niepełnosprawnością i pomagamy osobom starszym. Stale odwiedzamy pensjonariuszy Centrum Alzheimera!

Pomagamy rodzicom i nauczycielom ucząc dzieciaki komunikacji z psami.

Koordynatorka programu PSIA LECKJA:
Sabina Złotorowicz-Ryś

FAQ - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak! Program jest całkowicie bezpłatny. 

Przede  wszystkim  dla  nauczycieli  przedszkolnych i wczesnoszkolnych! Zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy gotowe materiały z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (1-3). 

Tak, materiały udostępniamy bezpłatnie. Szkołom zapisanym we wrześniu wysyłamy materiały drukowane oraz PDF. Ponieważ przekroczyliśmy 1100 szkół i wyczerpaliśmy nakład materiałów na ten rok – pozostałe szkoły i placówki otrzymują materiały w wersji PDF. 

Możesz zrealizować wybrane lekcje (jedną, dwie lub wszystkie trzy). W zależności od tego ile zrealizujesz, różne wystawiamy zaświadczenia. 

Zaświadczenia wysyłamy na podstawie raportu: https://edukacja.zwierzetaludziom.pl/zloz-raport/ 
W zależności od tego ile uda Ci się zrealizować z programu, czyli może to być zaświadczenie o przeprowadzonej lekcji lub całym programie edukacyjnym.  

Zależy nam aby to była zbiórka pieniędzy na dogoterapię dzieci w szpitalach. Chcemy pokazać dzieciom, że psy mogą (odpowiednio przeszkolone) pomagać innym. Trzecia lekcja PRZYŁÓŻ ŁAPĘ ma właśnie na celu zachęcić dzieci do wspólnej pomocy – dzieci i psy na rzecz dzieci w szpitalach – właśnie poprzez organizację zbiórki pieniędzy na dogoterapię dzieci hospitalizowanych. Program tak został stworzony, ponieważ my – czyli Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom, prowadzimy nieodpłatnie dogoterapię w szpitalach. Kierujemy się chęcią pomocy dzieciakom. Dzięki temu, że mamy wiedzę i doświadczenie postanowiliśmy ją przekazać dzieciom w szkołach i tym samym pokazać im, że można się wiele od psów nauczyć i razem z nimi pomagać innym dzieciom. Oddajemy w wasze ręce całym program nieodpłatnie i liczymy na niewielkie wsparcie naszych działań dogoterapeutycznych w szpitalach. 

Program PSIA LEKCJA uczy dzieci o tym jak mogą żyć w psami domowymi / rodzinnymi. Nasze materiały zostały przygotowane tak aby program w całości miał spójne cele i założenia. Dlatego kierujemy do Was prośbę o organizację zbiórki pieniędzy. 

Lekcja trzecia PRZYŁÓŻ ŁAĘ DO CZEGOŚ DOBREGO ma na celu wykształcić u dzieci postawę odpowiedzialności i chęci niesienia pomocy innym. Stworzyliśmy program tak aby dzieci mogły skorzystać ze zdobytej wiedzy i przekuć ją w działanie. Pod tym kątem realizacja całej lekcji włącznie z organizacją zbiórki pieniędzy na wsparcie dzieci w szpitalach jest istotna. 

Pieniądze zostają przekazane na działania dogoterapeutyczne w szpitalach na oddziałach dziecięcych. Od 14 lat prowadzimy dogoterapię w szpitalach nieodpłatnie. Kierujemy się naszą misją i chęcią pomocy chorym dzieciakom. 

Wszystkie materiały są dostosowane do wieku, rozwoju i potrzeb edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prawdopodobnie lekcje dla dzieci z klas starszych mogą okazać się zbyt łatwe lub infantylne. Można to oczywiście sprawdzić i zdecydować indywidualnie.

Każda edycja programu jest na dany rok szkolny. Program można zrealizować w ciągu jednego lub dwóch semestrów. Raport można wysłać najpóźniej w maju lub na początku czerwca.  

Raport możesz złożyć przez krótki formularz na stronie: 
https://edukacja.zwierzetaludziom.pl/zloz-raport/

Do programu może zgłosić się wiele nauczycielek/li z jednej szkoły, ale każda osoba powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz późniejsze raporty z działań. Materiały merytoryczne oraz zaświadczenia wyślemy tylko do zarejestrowanych osób.