Ta lekcja opiera się na filmie o pracy psów Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. Film “Pomoc na 4 łapy” to relacje z różnych zajęć, gdzie psy wraz ze swoimi przewodniczkami pomagają innym. Dzieci z tej lekcji zrozumieją jak ważne jest niesienie pomocy innym. Dowiedzą się jak wygląda dogoterapia dzieci w szpitalach, osób starszych w ośrodkach pomocy. Dowiedzą się jak ważne jest wyszkolenie psa do pracy aby był najlepszym kompanem w pomaganiu. 

Dzieci zorganizują akcję zbiórki pieniędzy w szkole. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na prowadzoną przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom dogoterapię dzieci w szpitalach. 

Ta lekcja to łączenie nauki ze społecznym działaniem, które przekłada się na realną pomoc. Razem pomożemy chorym dzieciom! 

Do tej lekcji możesz wykorzystać:

 • SCENARIUSZ, który pomoże Ci poprowadzić lekcję i akcję krok po kroku,
 • FILM: “Pomoc na 4 łapy”
 • KARTA DYSKUSJI, w której znajdują się:
  • linki do filmu:
   “Pomoc na 4 łapy”
  • pytania i sugestie do prowadzenie dyskusji
 • PORADNIK AKCJI I ZBIÓRKI – zawiera różne pomysły na akcje szkolne, które można połączyć z organizacją zbiórki pieniędzy na dogoterapię prowadzoną przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Zgłoś się do programu, a otrzymasz wszystkie filmy i materiały! 
Drukowane materiały wysyłamy pocztą.

Filmy video – to animacje, w których jest zawarta cała wiedza merytoryczna. Film do tej lekcji zawiera relacje z różnych zajęć, gdzie psy wraz ze swoimi przewodniczkami pomagają innym.

Poradnik zbiórki – zbiór pomysłów na akcje szkolne, np: kiermasze, zawody sportowe, turnieje gier. Podpowiada jak przeprowadzić akcję organizacji zbiórki pieniędzy na dogoterapię prowadzoną przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Karta dyskusji pomoże Ci poprowadzić rozmowie po filmie oraz przygotować grupę/klasę do przeprowadzenia akcji a szkole. 

Wszystkie materiały są gotowe i nie musisz się specjalnie przygotowywać.

Zeszyt ćwiczeń może być zadaniem domowym, albo świetnym materiałem do przekazania rodzicom! Niech się wszyscy uczą jak bezpiecznie żyć z psem!